Бувають випадки, коли джерело води – свердловина приходь в непридатність. Свердловина може прийти в непридатність з деяких причин:
Пошкодження обсадної труби – камені під напором води або внаслідок переміщення пластів землі можуть пошкодити розтруб. Внаслідок пошкодження з’являється тріщина або діра, яка порушує цілісність колон. В результаті чого може відбутися обвал, зсув труби, деформація троса або кабелю. Все це впливає на якість води.
Прогнивання свердловинного фільтра. Раніше єдиним матеріалом для фільтрації при бурінні свердловини, використовувалася нержавіюча сітка. Низька якість сітки і тривалий термін її використання могли призвести до утворення дірок в фільтрі, наповнення свердловини піском. Що призводило до неможливості роботи відцентрового насоса в ній.
Замулювання дна. Виникає в результаті неправильної конструкції, тривалого невикористання. Це призводить до виходу помпи з ладу. Після консервації необхідно уважно стежити за роботою глибинного насоса в свердловині.
Попадання в робочу область сторонніх предметів. У випадки, коли не використовується оголовок для свердловин, завжди є ймовірність попадання крупного сміття, що погіршує якість роботи самого насоса і знижує якість води.
Закінчилася вода в свердловині. Важливо мати механічне реле тиску, або автоматику, яка здатна запобігти сухий хід насоса і його вихід і ладу.
У кожному окремому випадки, майстри приймають індивідуальне рішення. Більшість фахівців не дають гарантії, на безперебійну роботу свердловинного обладнання після ремонту. Це пов’язано з такими факторами:
Потужність насоса повинна відповідати потребам забору води.
Трос погружного обладнання, повинен мати високий запас міцності, захист від виникнення корозії і іржі.
Свердловина на піску обов’язково повинна прокачуватися взимку, мінімум – один-два рази на місяць.
Оголовки для свердловин повинні бути герметично закриті.
Свердловина повинна періодично використовуватися, тривала бездіяльність негативно впливає на продуктивність обладнання.
Необхідний манометр, для постійного контролю тиску в системі.
Слід раз в 6 місяців проводити перевірку свердловинного обладнання.
Ревізію, монтаж і ремонт колодязя важливо довіряти тільки кваліфікованим працівникам.