Процес облаштування свердловини технічно не складний, якщо чітко дотримуватися оптимального алгоритму і на кожній стадії вибирати ефективні рішення. Для початку розберемо і конкретизуємо основні моменти з організації системи домашнього водопостачання зі свердловини:
Для початку знадобиться облаштувати яму-камеру, яка споруджується над водозабірних каналом нижче рівня землі, для легкого доступу до обладнання та запобіганню всіх елементів від замерзання.
Габарити ями визначаються виходячи з габаритів ділянки і з урахуванням виконання всіх можливостей і функцій. Пам’ятайте головне, вам знадобиться проводити планове або термінове технічне обслуговування системи, тому чим більше підсумкова площа – тим зручніше.
При визначенні глибини такої ями враховує два основні пункти:
З урахуванням цих правил, рекомендується заглиблюватися на відстань близько 3 метрів. В отриманій ямі поміститися все необхідне для обладнання свердловини. Доцільно зміцнити поглиблення бетонними кільцями або цегляною кладкою. На кінцевому етапі робіт яму закривають кришкою, передбачивши люк для легкого доступу та техобслуговування системи.
Фахівці рекомендують на кілька сантиметрів, підняти обладнання над підлогою камери на випадок можливого підтоплення.
Як визначити глибину свердловини на ділянці
Якщо свердловина на дачі вам необхідна тільки в літній період, тоді можна пробурити неглибоку свердловину (близько 5 метрів) і опускайте в неї свердловинний насос. Однак застосовувати цей спосіб подачі води можна тільки для поливу ділянки, а з настанням холодів, насос слід дістати.
Для повноцінного водопостачання в будинку, глибина буріння свердловини досягає 100-150, в рідкісних випадках і 200 метрів.
Перше, це виходити з фактичної глибини підйому і додати запас, наприклад: для свердловини 80м вибрати модель, розраховану максимально на 150м.
Друге, продуктивність. Якщо є можливість, вибирайте трифазний насос. Він економічніше і продуктивніше, а також вибір автоматики до трифазного насосу в десятки разів вище, ніж до однофазовий.
Важливо: Піклуючись про чистоту та якість видобутої води, попередьте потрапляння в свердловину сторонніх предметів і речовин. Для цього застосовують герметичний оголовок для свердловин, що встановлюється в підготовленої ямі-камері.