Для того щоб організувати водопостачання приватного будинку або дачі, дуже часто доводиться вибирати колодязь або свердловину. Адже центральне водопостачання є далеко не у всіх регіонах України, так і його якість і ціна залишають бажати кращого. Водяні насоси є основним елементом при організації такої системи водопостачання, а також поливу території і зрошення. Багато в чому робота всієї системи буде залежати від цієї техніки, тому до її вибору варто підійти з усією серйозністю.
Є різні види насосів для води і якщо підібрати пристрій неправильно, то можуть виникати проблеми з нестачею потужності, так обраної конструкції для виконання поставлених завдань і постійних збоїв у роботі. Уникнути всіх цих проблем просто, якщо при виборі враховувати конструкційні характеристики, принцип роботи, призначення і технічні характеристики насосного обладнання. І більш детально про все це ми поговоримо в нашій статті.
Якщо мова про конструкцію, то кожен вид такого обладнання має свої особливості, але ось їх основний принцип роботи один. Коли запускається електричний двигун, всередині корпусу утворюється вакуум і за допомогою низького тиску вода всмоктується в вакуумну камеру, переміщаючись до виходу. Завдяки тиску вона виштовхується через трубопровід або шланги. Зверніть увагу, що для здійснення даного процесу, сила тиску в системі повинна бути досить високою, щоб легко подолати гідравлічний опір.
Від того, як саме створений вакуум в приладі, буде залежати сама конструкція насосного обладнання. Саме ця характеристика дозволяє розділити насоси для води на такі види:
Також це обладнання ділять на поверхневі й заглибні, залежно від його розташування під час роботи. Якщо ж мова про конструкції і функціональності, то виділяють колодязні, свердловини, дренажні та мотопомпи.
Це універсальний вид обладнання, який в Україні і не тільки використовують практично в будь-якій сфері, починаючи з побутових потреб, закінчуючи великим виробництвом. В основі відцентрова сила, яка утворює рух води і створює напір. Рідина затягується за допомогою спеціальних лопатей і колеса, які притискають її до стінки і після виштовхують в вихідний отвір. Є багато типів відцентрових насосів для води, серед яких поверхневі й заглибні, вертикальні і горизонтальні, багато- і одноступінчасті і т.д.
Для виготовлення цього виду насосів для води використовують якісні матеріали, що гарантує їх довговічність і надійність. Це також спрощує їх експлуатацію і звільняє від необхідності в сервісному обслуговуванні та ремонті. Крім довговічності і надійності, до їх переваг відносять високий ККД, наявність автоматики для спрощення експлуатації та доступну вартість. Хоча не обійшлося і без недоліків, серед яких поломки при попаданні повітря у вхідний патрубок (з чим справляється захист від «сухого» ходу) і нестабільна робота при змінах в опорі електромережі.
Відцентровий насос відмінно підійде для будинку, дачі, поливу території. Їх часто використовують при роботі зі свердловиною, вибираючи заглибні моделі. Хоча варто звернути увагу на їх чутливість до наявності домішок у воді, таких як пісок.
Принцип роботи полягає в функціонуванні вихрового колеса (металевий диск з лопатями), яке створює відцентрову силу. Вода закручується в спіраль, що нагадує вихор, звідси і назва. Вони мають багато переваг, основним з яких прийнято вважати сильний напір. Наприклад, якщо порівняти рівні по габаритах і вазі відцентровий і вихровий види насосів для води, то від другого ви отримаєте в два рази сильніше натиск. Це означає, що можна сміливо підбирати більш компактні моделі, без шкоди для водопостачання будинку, поливу території і городу, а також інших потреб.
Хоча цей вид також погано працює з водою, в якій є багато домішок. Рішення є для обох варіантів – установка спеціальних фільтрів, які вбережуть обладнання і забезпечать мешканців більш чистою водою.
Часто для дачі і будинки власники вибирають вібраційні насоси. Вони працюють під дією електромагнітного поля, яке створюється за допомогою котушки, що втягує металевий сердечник з гумовою діафрагмою. Гнучка діафрагма дозволяє створити низький тиск, яке і дозволяє воді потрапити в гідравлічну камеру. При поверненні діафрагми назад, тиск підвищується і вода виштовхується до виходу. Так, при постійному русі діафрагми, відбувається перекачування води. Зазвичай такий вид обладнання використовують для поливу і зрошення рослин.
Їх легко монтувати в автономні системи водопостачання та до важливих плюсів варто віднести можливість роботи із забрудненою водою. Це дозволяє використовувати подібне обладнання для відкачки колодязя при чищенні. Ще один плюс – доступна ціна при високій надійності і довговічності пристрою. Це також є важливою причиною їх покупки, як додаткового насосного обладнання для будинку і дачі.
Хоча є важливий нюанс, при використанні даного виду насосного обладнання обов’язково купите стабілізатор напруги. Так як в Україні часто бувають збої в роботі електропостачання, а вони згубно впливають на такий тип обладнання. Крім того їх не бажано використовувати в роботі зі свердловиною, так як через постійну вібрацію може руйнуватися її обсадная колона.
Як бачите всі типи насосного обладнання мають різний принцип роботи і підходять для різних цілей. Тому, перш ніж перейти до їх вибору, необхідно гарненько проаналізувати для чого вони, з яким джерелом планується робота і які вимоги до даної техніки. Відповівши на всі ці питання, відповідь з вибором самого насоса прийде сам по собі.