Щодня мільйони водяних насосів доставляють воду з колодязів в будинки, ферми і підприємства. Далеко не всі власники свердловин приділяють увагу до насосного обладнання, яке зазвичай забезпечує більше 15 років безперебійної роботи. Без насосів ми не змогли б отримати доступ до ґрунтових вод.
Близько 60 відсотків домашніх свердловин в використовують електричні глибинні насоси. Занурювальні насоси являють собою довгі циліндри, зазвичай діаметром від 3 до 5 дюймів і довжиною від 2 до 4 футів. Електричний кабель підключений до двигуна і підключається до панелі управління, часто в підвалі будинку. Труба для подачі води йде вгору по свердловині з насоса в будинок. Труба зазвичай пластикова, але також може використовуватися сталева. Щоб забезпечити надійну подачу води навіть в посуху, глибинні насоси можуть бути встановлені на сотні футів нижче води в колодязі. Коли насос включається, двигун працює – зазвичай зі швидкістю 3500 оборотів в хвилину (об / хв) – і обертає ряд робочих коліс, які виштовхують воду зі свердловини. Деякі насоси свердловин призначені для роботи на змінних швидкостях для підтримки постійного тиску. Двигуни зі змінною швидкістю можуть працювати до 8000 об / хв.
Струменеві насоси працюють шляхом нагнітання води під тиском через ежектор в випускну трубу, яка виходить зі свердловини. Оскільки струмінь води під високим тиском нагнітається в нагнетательную трубу, вона створює вакуум і викликає відбір води зі свердловини. Повернувшись на поверхню, частина води надходить по трубопроводу в будинок, а частина направляється назад в ежектор, щоб підняти більше води з колодязя. Струменеві насоси для дрібної свердловини не ефективні на глибинах нижче 25 футів. Струменеві насоси споживають більше електроенергії, ніж заглибні.
Глибинні струменеві насоси використовуються схожі на струменеві для дрібних свердловин, але ежектор встановлюється вниз по свердловині, а не приєднується до насоса. Глибинні свердловинні насоси можуть витягати воду з глибини 75 футів. Іноді ви почуєте назву «конвертований насос». Це просто означає, що насос можна використовувати як для неглибоких, так і для глибоких свердловин, в залежності від того, як встановлено ежектор.
Щоб вибрати відповідний розмір насоса для продуктивності в галонах в хвилину і вибрати потужність двигуна, необхідну для його подачі, вам необхідно знати наступне:
Більшість насосів для домашніх свердловин, якщо вони не використовуються для зрошення садів або загонів, будуть використовуватися тільки протягом декількох хвилин або, можливо, протягом години або двох кожен день.
У свердловинах великої місткості, які забезпечують водопостачання і іригатори, будуть використовуватися або великі електричні глибинні насоси, або турбінні. Турбінні насоси мають приводний двигун (електричний, бензиновий або дизельний) у верхній частині свердловини.