При облаштуванні свердловин, крім фільтрів і обсадних труб, використовують оголовки для свердловин. Оголовки для свердловин використовуються для запобігання попадання всередину свердловини пилу, бруду, піску, земноводних тварин, брудної води при підтоплення зовнішніми водами колодязю або свердловини. Оголовок є спеціальною заглушкою, яка герметично закриває горловину обсадної труби.
Свердловинні оголовки здатні підняти продуктивність в свердловинах з невеликою глибиною. Це відбувається за рахунок виникнення розрядження при роботі насосного обладнання. У холодну пору року оголовки рятують свердловину від промерзань.
Розрізняють три основних види оголовків:
Чавунні оголовки для свердловин досить дорогі, але при цьому найбільш міцні і надійні. Найбільш часто їх застосовують при облаштуванні глибоких свердловин. Відрізняються довгим терміном служби, межа навантаження – 500 кілограм.
Сталеві оголовки за технічними характеристиками не відрізняються від чавунних. Установка сталевих оголовків ні в якому разі не може здійснюватися самостійно.
В свою чергу пластикові оголовки для свердловин значно дешевше, однак мають не довгий термін служби. Вони здатні деформуватися при використанні в парі з важким насосом. Максимально допустиме навантаження – до 200 кілограм.
Монтаж свердловинних оголовків починається з кріплення оголовка на саму свердловину, з використанням фіксуючих елементів. Слідом приєднується насосне обладнання. Монтаж оголовків для свердловини ділять на такі етапи: