Каламутна вода – один з показників, який обумовлений присутністю частинок мулу, піску в воді з свердловини. Згідно з санітарними правилами встановлено норматив каламутності питної води – 1,5 мг/л. Цей показник є обов’язковим і підтримується в системах водопостачання в населених пунктах і водоканалах. Використання каламутної води в побуті шкодить здоров’ю, а також призводить до засмічення системи водопостачання та свердловинного обладнання.
Якщо води у вашому будинку не відповідає вищевказаним нормам, тоді на трубопроводи монтуються спеціальні фільтри механічного очищення води. Механічні фільтри здатні очистити воду від частинок корозії, піску і т.д.
Як правило, механічний фільтр для води встановлюють на вводі в будинок або квартиру. Такі фільтри для очищення води поділяються на дві групи: фільтри сітчасті (їх ще називають грязевики) і фільтри тонкої, більш якісного очищення. Вибирати фільтр механічного очищення необхідно виходячи з конкретних цілей.
Пристрій здійснює грубу очистку питної води. Сітчастий фільтр має металеву сітку, яка здатна утримувати частинки від 100 до 500 мкм. Має невеликі габарити, можна встановити як на вертикальній, так і на горизонтальній ділянці трубопроводу. Один з недоліків – вимагає регулярного промивання, через що необхідно проводить його демонтаж.
Мають сітку виготовлену або з металу, або з полімерного матеріалу. Утримує частинки розміром від 80 до 130 мкм. Сітка, вміщена в колбу, що називається картриджем, який, при забрудненні, підлягає заміні. У міру забруднення фільтра, картридж необхідно міняти.
Промивання фільтруючого елемента може здійснюватися як вручну, так і автоматично. При ручному промивання передбачено перемикання потоку водопровідної води на сітку зі зворотним її боку. Змиті забруднення по стаціонарно змонтованому шлангу надходять в каналізацію, а при її відсутності – в ємність, наприклад, відро.
Автоматична промивка механічного фільтра зворотного осмосу, набагато спрощує його експлуатацію. Необхідно тільки задати умову виведення фільтра на промивання.